531 550 840 | Szczecin ul. Santocka 18/3 czysto@praniefiran.pl

Ślub jest dla kobiety jednym z najważniejszych dni w życiu. Każda panna młoda pragnie tego dnia wyglądać wyjątkowo. Po uroczystości, gdy emocje opadną niejedna młoda żona zastanawia się co zrobić z suknią ślubną. Niektóre panie zmuszone są oddać suknię do wypożyczalni, gdzie suknia zostanie przyjęta tylko wtedy, gdy będzie nieskazitelnie czysta. Kobiety chcąc uniknąć niepotrzebnej garderoby w szafie decydują się również na sprzedaż sukni ślubnej co również wymaga dokładnego czyszczenia.

Uporczywe plamy
Tak jak w przypadku każdej odzieży, nie należy zwlekać z czyszczeniem uporczywych plam. Warto pamiętać, że im szybciej poddamy suknię ślubną praniu chemicznemu tym większe prawdopodobieństwo poskromienia wszelkich plam i zanieczyszczeń. Stare plamy z makijażu i potu są prawie niemożliwe do usunięcia. Nie należy czekać, aż substancja tworząca plamę wejdzie w długotrwałą reakcję z włóknami materiału. Należy działać szybko. Delikatne zabrudzenia można usunąć samodzielnie. Zdecydowanie nie należy prać sukni ślubnej w pralce, w szczególności, jeśli suknia uszyta jest z atłasu, tiulu lub jedwabiu. Jednak, jeśli mamy do czynienia z większymi plamami warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Jak przygotować suknie ślubną przed oddaniem jej do pralni chemicznej?
Przed oddaniem sukni do pralni chemicznej należy sprawdzić, czy suknia jest wyposażona we wszywkę z informacjami producenta dotyczącymi zaleceń sposobu jej konserwacji. Jeśli suknia była szyta na miarę i nie posiada stosownej metki pralnia przyjmie suknię do czyszczenia wyłącznie na odpowiedzialność klienta. Nie warto się zrażać tym faktem, gdyż pracownicy pralni ze względu na swoje doświadczenie i profesjonalizm, dopasuje rodzaj czyszczenia, który będzie odpowiedni dla danego materiału. Warto jednak pamiętać, że większość zdobień na sukniach ślubnych jest umocowana w sposób delikatny (klej lub delikatna nitka) co w czasie prania chemicznego i wodnego zwiększa ryzyko ich odpadnięcia lub rozpuszczenia. Przed oddaniem sukni do pralni chemicznej warto również usunąć koło z halki sukni, jeśli takowe posiada. Jeśli materiał uniemożliwia wyjęcie druta bez szkody na materiale warto o tym wspomnieć personelowi pralni. Ważne by przejrzeć suknię pod kątem plam. Najczęściej narażone na poplamienia są dolne partie sukni. Informując pracowników pralni o wszelkich zabrudzeniach ułatwimy im zadanie jakim jest wywabienie zanieczyszczeń. Specjalista chętnie dowie się w jaki sposób plama powstała oraz jaki rodzaj substancji pobrudził materiał. Te informacje pomogą uniknąć niepotrzebnych eksperymentów, które mogłyby uszkodzić tkaninę. Jeśli nasza suknia została wykonana z jedwabiu pralnia chemiczna nie będzie mogła użyć silnych środków czyszczących. To jedyna sytuacja, w której można liczyć jedynie na skuteczność siły prania na sucho. Większość współczesnych pralni dysponuje nowoczesnym sprzętem pralniczym takim jak wszelkiego rodzaju stoły detaszerskie czy zaawansowane technologicznie agregaty piorące.

System Lagoon bezpieczny dla każdej tkaniny
By mieć pewność, że nasza suknia ślubna nie zostanie uszkodzona podczas czyszczenia w pralni warto skorzystać z usług firm ekologicznych stosujących system Lagoon, który wykorzystujący wodę i nieszkodliwe środki piorące jako rozpuszczalnik plam i zanieczyszczeń na ubraniach. Technologia ta pozwala na delikatne a zarazem skuteczne pozbywanie się wszelkich zabrudzeń. System Lagoon jest bezpieczny zarówno dla tkanin i środowiska jak i ludzi. Specjalnie opracowane detergenty piorące są w pełni biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska i człowieka (szczególnie osób podatnych na reakcje alergiczne). Dzięki zastosowaniu wody włókna materiałów z jakich uszyta jest suknia ślubna, otwierają się uwalniając w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia znajdujące się na materiale. Sam proces czyszczenia został zautomatyzowany a maszyny piorące zostały wyposażone w nowatorskie specjalistyczne bębny. Dodatkowym atutem jest skrócenie cyklu prania, każdy z nich nie przekracza jednej godziny. Suknie ślubne czyszczone za pomocą programu Lagoon są czyste, pachnące i nie tracą swojego blasku.

Przechowywanie po czyszczeniu
Po wyczyszczeniu suknia powinna być przechowywana w tak sposób by się nie pogniotła i nie odbarwiła. Pod żadnym pozorem nie należy przechowywać jej w foli, w której odebraliśmy ją z pralni, ponieważ dłuższy kontakt z folią może powodować odbarwienia. Warto również pamiętać, że zła cyrkulacja powietrza może wywołać pleśnienie materiału. Odpowiednim narzędziem do przechowywania sukni ślubnej jest dopasowany do jej długości pokrowiec na ubrania. Dzięki temu będzie on chronił suknię przed zagnieceniami, kurzem i światłem, jednocześnie umożliwiając odpowiedni dostęp powietrza.

Dzieląc się pomagasz innym!

531 550 840