531 550 840 | Szczecin ul. Santocka 18/3 czysto@praniefiran.pl

Białe firanki bardzo dobrze dekorują wnętrza, nadają przytulności i poczucia komfortu, ale po kilku miesiącach zaczynają jednak zmieniać swój kolor i stają się szare. Przy tym im dłużej nie pierzemy firan, tym bardziej zapuszczamy je, co sprawia, że coraz trudniej przywrócić ich wygląd do pierwotnego stanu. Dlatego też warto regularnie wykonywać pranie firanek, jakie proponujemy Państwu w Szczecinie. Tego typu usługi pozwolą utrzymać nieskazitelny wygląd białych firanek, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wygląd całego otoczenia.

W zależności od miejsca zamieszkania należy prać rzadziej bądź częściej. Odstęp czasu, w jakim je pierzemy – przy mniej ruchliwej ulicy konieczne jest to minimum raz w roku. Przy większym natężeniu ruchu – dwa razy w roku. Takie pranie firanek najlepiej powierzyć specjalistom, gdyż wtedy można mieć pewność, że nie tylko zostaną właściwie oczyszczone, ale równocześnie nie będą w żaden sposób uszkodzone. Pranie firan proponowane przez naszą firmę ze Szczecina przebiega w kilku etapach. Na początku zawsze jest wymoczenie, a więc tak zwane pranie wstępne. Wiadomo bowiem, że w pierwszej kolejności należy wypłukać cały kurz, a my robimy to bez użycia detergentów w samej wodzie. Nowsze pralki posiadają program samego płukania.

//praniefiran.pl/wp-content/uploads/2013/05/opt8.jpg

Pranie firanek w mieście Szczecin

Poza tym, że pranie firan oferowane przez naszą firmę ma kilka etapów, to bardzo ważne jest też użycie odpowiednich środków. Staramy się, aby używane były specjalistyczne preparaty. To one sprawiają, iż cały proces jest skuteczniejszy. Dbamy również o to, aby materiał nie uległ zniszczeniu podczas wszelkich zabiegów oczyszczających. Dlatego też pranie firanek zawsze odbywa się w temperaturze od 30 do 40°C. Na koniec odbywa się natomiast prasowanie. Tę pracę pomagają wykonać nam duże stoły prasowalnicze i specjalistyczne wytwornice pary z żelazkami.

Wszelkie procesy przebiegają zawsze w sposób sprawny. Wykonujemy oferowane przez nas pranie firanek na najwyższym poziomie. Dbamy o to, aby wszelkie zlecenia wykonane były w sposób rzetelny. Nasi pracownicy dbają o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu pranie firan przynosi widoczny efekt. Jeśli poszukują więc Państwo specjalistów, to warto skontaktować się właśnie z nami. Takie oczyszczanie firanek powinno się odbywać regularnie i z pewnością dobrze wpłynie ono na wygląd całego pomieszczenia. Poza tym ma to znaczenie dla zdrowia domowników, gdyż po praniu pozbędziemy się zalegającego kurzu.

//praniefiran.pl/wp-content/uploads/2013/05/opt10.jpg

Złote zasady prania firan:

  1. Odstęp czasu w jakim je pierzemy – przy mniej ruchliwej ulicy konieczne jest to minimum raz w roku. Przy większym natężeniu ruchu – dwa razy w roku.
  2. Wymoczenie – pranie wstępne – w pierwszej kolejności należy wypłukać kurz, robimy to bez użycia detergentów w samej wodzie. Nowsze pralki posiadają program samego płukania.
  3. Użycie odpowiednich środków – używanie specjalistycznych środków, które używane są w pralni chemicznej nie jest konieczne. Wiele domowych sposobów takich jak dodanie proszku do pieczenia lub sody oczyszczonej w zupełności wystarczy aby Twoje firanki odzyskały dawny blask i biały kolor.
  4. Użycie odpowiedniej temperatury – unikaj prania w bardzo wysokich temperaturach, firanek nie można zagotować ponieważ stracą swoją strukturę, zwłaszcza wtedy gdy mają naturalne domieszki bawełny lub jedwabiu. Firanki przemy w temperaturze (30 – 40°C).
  5. Prasowanie – firany gipurowe możemy powiesić wilgotne na oknie a resztę pracy powinna wykonać grawitacja. Firany z woalu, organzy czy tiulu wymagają prasowania na desce. Tę pracę pomagają wykonać nam duże stoły prasowalnicze i specjalistyczne wytwornice pary z żelazkami.
531 550 840