531 550 840 | Szczecin ul. Santocka 18/3 czysto@praniefiran.pl

Pranie rolet rzymskich to na pierwszy rzut oka skomplikowana operacja, ale przy użyciu odpowiednich technik i środków chemicznych może okazać się o wiele prostsze. Nasza pralnia chemiczna Eko w Szczecinie zajmie się tym zadaniem za Ciebie. Wykonujemy tego typu czyszczenie, które nie tylko jest skuteczne, ale równocześnie odbywa się przy użyciu ekologicznych preparatów niemających wpływu na środowisko. Pranie rolet rzymskich oferujemy w naszym punkcie w Szczecinie. Zachęcamy więc do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, gdyż warto regularnie wykonywać takie zabiegi.

Wyróżniamy dwa rodzaje systemów rolet rzymskich – otwarty i zamknięty. Dlatego też sprzedawca, który proponował nam system powinien zwrócić uwagę na sposób konserwacji takiej rolety, ponieważ systemy zamknięte są tańsze w zakupie, ale droższe później w eksploatacji. Pranie rolet rzymskich zamkniętych mogą Państwo wykonać między innymi w naszym punkcie w Szczecinie. Zadbamy o to, aby właściwie doczyścić wszelkie elementy. Systemy zamknięte najczęściej wymagają prania w pralni, która specjalizuje się w tego typu działaniach.

//praniefiran.pl/wp-content/uploads/2013/05/opt1.jpg

Pranie rolet rzymskich w mieście Szczecin

Nie każda pralnia chemiczna w Szczecinie wykonuje takie pranie rolet rzymskich. Wynika to między innymi stąd, iż tego typu działanie jest dość pracochłonne, a w dodatku wymaga ono odpowiedniej wiedzy oraz środków. Pralnia chemiczna Eko znajduje się w Szczecinie i obsługuje klientów z całego miasta oraz okolic. Oferujemy między innymi pranie rolet rzymskich, ale również i firanek czy dywanów. Posiadamy szeroką ofertą, a nasze usługi są na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy zagwarantować Państwu pełną satysfakcję.

Wszelkie wykonywane przez nas usługi są zawsze na najwyższym poziomie. Wykonujemy pranie rolet rzymskich z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu są one idealnie doczyszczone. Jeśli zdecydowali się Państwo na takie rolety w domu, to warto pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Niestety również i na nich zbiera się kurz, a wiadomo, że nie wpływa on korzystnie na nasze zdrowie. Szczególnie istotne jest częste pranie rolet rzymskich w momencie, gdy w domu mieszka osoba mająca alergię. W takiej sytuacji warto zlecić tego typu zadanie specjalistom, którzy dokładnie wyczyszczą rolety. Nasza firma chętnie podejmie się takiego zlecenia.

//praniefiran.pl/wp-content/uploads/2013/05/opt9.jpg

Podział na rolety rzymskie z systemem:

 • otwartym – system pozwalający na wypięcie sznurków w bębenka
 • zamkniętym – system nie pozwalający na wypięcie sznurków z bębenka

Rolety z systemem zamkniętym:

 1. rozciągamy roletę do samego dołu
 2. wyciągamy szprosy – patyczki
 3. wyciągamy obciążnik dolny
 4. odpinamy dolne zaczepy znajdujące się przy obciążniku
 5. wyciągamy sznurki z taśm lub kółeczek (w zależności od tego jak uszyta jest roleta)
 6. zdejmujemy ubranko z rzepa zamontowanego na mechanizmie
 7. składamy roletę w kostkę
 8. pierzemy w poszewce lub worku na bieliznę
 9. prasujemy
 10. ubieramy roletę powtarzając wszystkie czynności w odwrotnej kolejności – w zależności od rodzaju rolety i sposobu jej uszycia możliwe jest, że będzie nam łatwiej ubrać roletę na ziemi, oznacza to, że musimy zdjąć mechanizm z uchwytów.

Rolety z systemem otwartym:

 1. rozciągamy roletę do samego dołu
 2. wyciągamy szprosy – patyczki
 3. wyciągamy obciążnik dolny
 4. wchodzimy pod roletę i wypinamy sznurki z bębenków znajdujących się w mechanizmie
 5. zdejmujemy ubranko z rzepa zamontowanego na mechanizmie
 6. składamy roletę w kostkę
 7. pierzemy w poszewce lub worku na bieliznę składając sznurkami do wewnątrz
 8. prasujemy
 9. ubieramy roletę powtarzając wszystkie czynności w odwrotnej kolejności
531 550 840